درس هایی از فوتبال برای تمرین و بهبود توانمندی ها

وقتی که قرار است یک سال بعد در یک مسابقه فوتبال شرکت کنیم، برایمان بدیهی است که باید از همین امروز شروع کنیم به تمرین کردن و تقویت تدریجی توانمندی هایمان. تمرین بدنسازی، دویدن، پاسکاری، دریبل و غیره.

چنین مسائلی که فیزیکی هستند یا معادل فیزیکی دارند، برای بسیاری از انسان ها قابل درک تر و ملموس تر هستند، تا مسائلی که انتزاعی و ذهنی هستند. ما به وضوح می دانیم که در بازی فوتبال مهارت کمی داریم و همچنین می دانیم که بهبود مهارت هایمان در فوتبال تدریجی است و اگر از حالا شروع کنیم به تمرین مستمر، احتمالا یک سال بعد در نقطه مطلوبی قرار بگیریم.

اما اگر بخواهیم که یک سال بعد در یک شرکت بهتر و قوی تری باشیم (و یا یک شرکتی برای خودمان تاسیس کنیم)، فقط به روش های ورود به آن شرکت فکر می کنیم تا مهارت هایی که برای کار کردن و اثربخشی در چنین شرکتی لازم هستند.

احتمالا تعداد کمتری از ما فکر کنیم که خب برای کار کردن در چنین شرکتی، من در مهارت های خوب فکر کردن، خوب و دقیق نوشتن، خوب صحبت کردن، خوب گوش کردن و درک دیگران، برقرار ارتباط موثر با دیگران، همکاری با آن ها و اتیکت کار ضعف دارم و باید از همین امروز شروع کنم به تمرین کردن، تا در طول یک سال بعد بتدریج وضعیتم بهبود پیدا کند.

آیا ممکن است کسی که در طول چند سال کار کردنش یک گزارش خوب و دقیق و مفید ننوشته است (به این بهانه که در شرکتی که من کار می کنم اصلا گزارشات خوانده نمی شوند)، با قرار گرفتن در یک شرکت حرفه ای تر، ناگهان توانایی های نویسندگی و تحلیلش متحول شوند و بتواند گزارش های عالی و حرفه ای بنویسد؟

در هر محیطی که هستیم، باید فراتر از استانداردها و انتظارات آن محیط کار و فعالیت کنیم تا برای حضور در محیط های بهتر تمرین کرده باشیم و شایستگی حضور در چنین محیط هایی را پیدا کنیم.

 

درس هایی از فوتبال برای تمرین و بهبود توانمندی ها
۴ (۸۰%) ۱ vote

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *